Aminokwasy to związki chemiczne, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Część z nich zapewnia nam zbilansowana i zróżnicowana dieta, jednak w przypadku osób podejmujących regularny i intensywny wysiłek fizyczny, zaleca się ich suplementację. Aminokwasy dla sportowców to zarówno aminokwasy endogenne i egzogenne. Te pierwsze są syntetyzowane przez organizm, te drugie należy pozyskać z zewnątrz.

Zalety aminokwasów

Aminokwasy wpływają pozytywnie na funkcjonowanie organizmu. Zwiększają wydolność, przyspieszają regenerację, a także powodują, że masa mięśniową nadbudowuje się w sposób beztłuszczowy. Aminokwasy suplementy to wsparcie przetwarzania białka w ciele, ponieważ właśnie aminokwasy są jego budulcem. Białka z kolei są podstawowym elementem budowy mięśni. Dlatego tak ważne jest, by sportowcy spożywali odpowiednią ilość białka. Aminokwasy dla sportowców są więc bardzo istotne, ponieważ suplementując białko należy również zadbać o zapewnienie materiału do jego wiązania.

Jakie aminokwasy wybrać?

Aminokwasy dla sportowca należy wybrać w zależności od tego, nad czym pracujemy w treningu. Inne aminokwasy suplementy wybierzemy chcąc budować masę, inne do brania po treningu. W tym drugim wypadku aminokwasy zapobiegają rozpadowi mięśni po dużym wysiłku. Zapobiegają też pobieraniu energii z mięśni, dzięki czemu szybciej spala się tkanka tłuszczowa.

Rodzaje suplementów z aminokwasami

Suplementy aminokwasy również są różne. Są takie, które składają się z jednego aminokwasu oraz takie, które są połączeniem kilku z nich. Różne też może być stężenie danego aminokwasu, w zależności od składu produktu. Aminokwasy dla sportowca to także płyny lub tabletki. Te ostatnie są lepiej przyswajalne oraz mniej obciążają żołądek niż aminokwasy w płynie.

Suplementacja aminokwasów

Warto zaopatrzyć się w suplementy aminokwasowe, ponieważ przy stałym oraz intensywnym wysiłku fizycznym, są one istotnym elementem strukturalnym białek. Aminokwasy dla sportowca to więc wsparcie mięśni podczas ciężkiej pracy, jaką podejmują w trakcie treningów.

Dobre aminokwasy znajdziesz tu: https://strefamocy.pl/pl/10-aminokwasy