Medycyna estetyczna to sposób na długodystansowe zabiegi skórne. Kilka zabiegów powoduje ciekawe zmiany na skórze. Zmiany poprawią wygląd. Czynią kobiety młodsze, zdrowsze, poprawiają samopoczucie. Czy warto od czasu do czasu dać sobie luksus? Jak najbardziej! 

Oto kilka polecanych zabiegów:

  • zabiegi m.in. lifting wolumetryczny poprawiają elastyczność skóry,
  • zabiegi nawilżające np. mezoterapia igłowa z ampułką kw. hialuronowego,
  • peelingi migdałowe do niwelowania zmian trądzikowych,
  • zabiegi botoksu do wypełniania zmarszczek itd.

Jakie zabiegi dla pań po 50?

Kobiety, które zbliżają się powoli do wieku 50+ wymagają bardzo specjalistycznej pielęgnacji. Na ich skóry widać oznaki starzenia. Wszelkie zmiany wieku pogarszają wygląd. Aby zatrzymać procesy starzeniowe niezbędna jest pielęgnacja o głębokim działaniu. Medycyna estetyczna gwarantuje tego typu zabiegi. Są one droższe ale w przeliczeniu  na miesiące działania potrafią być bardzo korzystne. Oto jeden z propozycji zabiegowych dla starszych pań.

Lifting wolumetryczny – zabieg, który spłyca zmarszczki

Na lifting wolumetryczny mogą zdecydować się panie o widocznych zmarszczkach. Etapy przeprowadzenia zabiegu wymagają wstępnej konsultacji z kosmetologiem. Ten krok pozwala na ustaleniu wielu ważnych szczegółów. Dialog z klientką ma na celu omówienie użycia znieczulenia, wyjaśnieniu przebiegu zabiegu oraz opowiedzeniu o działaniach niepożądanych.

Podczas rozmowy kosmetolog powinien zapytać się klientkę o przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Przed lifting wolumetryczny klient na tym etapie może zadawać wszelkie pytania oraz mówić o swoich wątpliwościach.

Przeprowadzenie zabiegu

Na skórę twarzy nakłada się znieczulenie. Jednak nie jest to konieczne. Zabieg jest stosunkowo bezbolesny. Jedyne, co pacjenta może odczuć to uczucie nieprzyjemnego pocierania. Jeśli lifting wolumetryczny powoduje u pacjentki mały strach warto skorzystać ze znieczulenia.

Po zastosowaniu znieczulenia miejscowego następuje lifting wolumetryczny na twarz. Aby kosmetolog mógł wykonać zabieg niezbędna jest odpowiednia wkładka. To dość miękki oraz elastycznych element o jednorodnej konsystencji. Wprowadzenie implantu jest dość proste. W celu łatwiejszego wprowadzenia pacjentka otrzymuje delikatny masaż twarzy. Gdy lifting wolumetryczny trwa do skóry pacjenta wprowadza się kwas hialuronowy.

Za pomocą cienkiej igły o tępym zakończeniu kosmetolog wypełnia ubytki tkanki podskórnej. Podczas zabiegu dokonuje się mały nacięć, które po 24 godzinach znikają. Zaletą zabiegu jest długotrwałe nawilżenie, które utrzymuje się od 18 do 24 miesięcy.

Przeczytaj więcej na: https://medikapoland.pl/pl/content/117-lifting-wolumetryczny