Dom przy Klonowej 5 należy do kategorii projektów domów jednorodzinnych, bez garażu. Wyraźnie dzieli się na strefę dzienną i nocną – salon z otwartą kuchnią położone są po jednej stronie domu, zaś trzy ustawne sypialnie i łazienka po drugiej. Stosunkowo niewielka kubatura i powierzchnia poniżej 100 m2 sprawiają, że dom łatwo ogrzać, wobec czego obniżają się koszty utrzymania. Brak poddasza użytkowego i garażu tylko zwiększa energooszczędność tego domu. Ich nieobecność rekompensuje kotłownia i spiżarnia, które zawarto w projekcie.

Projekt dom przy Klonowej 5 – Elegancki i solidny

Ściany nośne domu przy Klonowej 5 wykonane są z pustaka, natomiast dach pokryty jest ceramiczną lub betonową dachówką. Wykorzystanie dobrych jakościowo materiałów daje gwarancję solidności wybudowanego domu. Projekt zakłada również pokrycie elewacji odciskami imitującymi drewno, co daje wrażenie subtelnej elegancji. Dwuskrzydłowe drzwi balkonowe prowadzą do ogrodu, ułatwiając wychodzenie, szczególnie w okresie letnim.

Dla czteroosobowej rodziny

Przeznaczony oryginalnie dla składającej się z czterech osób rodziny, dom przy Klonowej 5 oferuje komfortowo i harmonijnie zaprojektowaną przestrzeń. Łazienka została zlokalizowana w części przeznaczonej dla domowników, a otwarta na salon kuchnia daje wrażenie jasnej, dużej przestrzeni. Interesującym dodatkiem jest zamknięta spiżarnia, do której wejście zlokalizowano w kuchni.

Pozwala to na wydajniejsze rozplanowanie kuchennej zabudowy. W projekcie ujęty jest również kominek w salonie, z którego nie powinno się rezygnować. Poza stworzeniem atmosfery bezpiecznego, domowego ogniska, kominek przydaje się jako praktyczny zamiennik w przypadku, gdy dojdzie do awarii głównego źródła ogrzewania. Pomimo tego, że w domu jest tylko jedna łazienka, jej powierzchnia powinna wystarczyć, żeby swobodnie zmieścić w niej wszystkie niezbędne sprzęty i mieć miejsce dla siebie.

Projekt domu jednorodzinnego dom przy Klonowej 5 znajdziesz na stronie: https://wybieramprojekt.pl/projekt-domu-dom-przy-klonowej-5-do41/