Każde małe dziecko potrzebuje odpowiedniego miejsca do spania. Sen dla malucha jest niezwykle ważny. Dlatego warto o niego szczególnie zadbać. Pomóc może w tym śpiworek do spania dla rocznego dziecka. Warto podkreślić, że spanie w takim śpiworku jest nie tylko wygodne, ale również bezpieczniejsze dla dziecka w porównaniu ze spanie pod zwykłą kołderką. Wynika to z tego, że w śpiworku dziecko nie zakryje sobie twarzy. Ponadto spanie w tego typu śpiworku niweluje ryzyko wystąpienia SIDS. Ważne jest jednak, aby wiedzieć, jak taki śpiworek wybrać.

Wybór śpiworka dla rocznego dziecka – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim wybierając śpiworek do spania dla dziecka, pod uwagę wziąć należy jego wiek. Na rynku dostępne są trzy modele takich śpiworków. Są to śpiworki dla dzieci w wieku od 0 do 6 miesięcy, od 6 do 18 miesięcy oraz w wieku od 18 do 36 miesięcy. W przypadku rocznego dziecka wybrać należy oczywiście śpiworek przeznaczony dla dzieci w wieku od 6 do 18 miesięcy.

Decydując się na śpiworek do spania dla rocznego dziecka, pod uwagę wziąć należy również jego gramaturę. Ważne, aby była ona dopasowana do temperatury, jaka panuje w pomieszczeniu, w którym maluch śpi. Dzięki temu dziecku nie będzie ani zbyt chłodno, ani za gorąco.

Jaka izolacja termiczna śpiworka do spania dla dziecka?

Kolejny istotny aspekt to izolacja termiczna. Istotne jest, aby śpiworek do spania dla rocznego dziecka utrzymywał jego ciepło. Dlatego przy jego wyborze, uwagę zwrócić należy na materiał, z którego jest wykonany. Stopień izolacji termicznej oznaczany jest wskaźnikiem TOG. Dlatego, tak jak już powiedziano, przy wyborze konkretnego modelu pamiętać trzeba o temperaturze, jaka panuje w pokoju dziecka. Jeśli o sam materiał chodzi, to powinien być on lekki i oddychający.

Jakie są zalety śpiworków do spania dla dzieci?

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o kilku zaletach śpiworków do spania dla dzieci. Po pierwsze, śpiworek zapewnia dziecku odpowiedni poziom bezpieczeństwa w trakcie snu. Po drugie, skutecznie chroni malucha zarówno przed wychłodzeniem, jak i przegrzaniem. I po trzecie, w takim śpiworku jest dziecku po prostu bardzo wygodnie.

Zobacz śpiworki i inne akcesoria do spania dla dzieci: https://www.lovetodream.pl/