Każdy dobry gabinet kosmetyczny musi być wyposażony w profesjonalny sprzęt. Bez niego trudno jest o realizację usług kosmetycznych na najwyższym poziomie. Jednym z takich urządzeń jest kombajn kosmetyczny. Warto wiedzieć, czym dokładnie takie urządzenie jest i do czego jest wykorzystywane.

Czym jest kombajn kosmetyczny?

Kombajn kosmetyczny jest urządzeniem wielofunkcyjnym wykorzystywanym w gabinetach medycyny estetycznej. Dzięki niemu możliwe jest wykonywanie wielu różnych zabiegów kosmetycznych. Oznacza to możliwość zastąpienia wielu różnych urządzeń jednym, którym właśnie jest kombajn kosmetyczny.

Takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne i pozwala zaoszczędzić niemało miejsca w gabinecie. Ma to oczywiście także wpływ na komfort pracy. Na rynku dostępne są różne modele tego typu urządzeń. Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza kombajn kosmetyczny 6w1. Wyróżnia się tym, że łączy w sobie aż 6 różnych funkcji. Wśród nich wymienić można choćby te najbardziej podstawowe jak mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny czy ultradźwięki. Kombajny kosmetyczne 6 w 1 dostępne są w dwóch wersjach. Może być to model deskop bądź model tower.

Jakie zalety ma kombajn kosmetyczny 6w1?

Korzystanie z tego typu urządzenia wiąże się z konkretnymi korzyściami. Po pierwsze, kombajn kosmetyczny pozwala na wykonywanie zabiegów w sposób bardzo bezpieczny. Po drugie, efekty zabiegów wykonanych przy użyciu tego urządzenia są długotrwałe. I po trzecie, wszystkie zabiegi wykonywane są znacznie szybciej.

To oszczędność czasu zarówno dla kosmetyczki, jak i klientki. Dodać jeszcze można, że zabiegi wykonywane z wykorzystaniem kombajnu kosmetycznego są całkowicie bezbolesne. Poza tym korzystanie z urządzenia jest wygodne i łatwe.

Zobacz kombajn kosmetyczny 6w1 marki Medika.

Jakie zastosowanie ma kombajn kosmetyczny?

Jak wspomniano, kombajn kosmetyczny 6w1 pozwala na wykonanie 6 różnych zabiegów kosmetycznych. Wśród nich wymienić można choćby mikrodermabrazję, czyli zabieg polegający na oczyszczeniu skóry z zewnętrznych warstw naskórka. Innym zabiegiem, który może być wykonany przy użyciu kombajnu, jest peeling kawitacyjny, który polega na bardzo głębokim oczyszczeniu skóry.

Oczywiście takich zabiegów jest znacznie więcej. Najważniejsze jest, że wszystkie mogą być wykonane za pomocą jednego urządzenia.