Lampka nocna, czyli towarzysz każdego dziecka przy dobranocce, która ratuje w przypadku koszmarów, a dodatkowo świetnie się sprawdza jako dodatkowa dekoracja. W zależności od jej umieszczenia i wielkości może się sprawdzić w oświetleniu przy wykonywaniu rzeczy dziennych, jak odrabianie zadania domowego czy zabawy w ciemniejszych porach. Odpowiednie światło oraz jego ustawienie znacząco wpływa na nasze oczy, jak i na pracę naszego mózgu.

Działanie lampki nocnej w przeciwieństwie do zwykłego światła

Ciągłe włączanie głównego światła może mieć negatywny wpływ na sen, ponieważ zakłóca naturalny cykl snu organizmu, skłaniając go do myślenia, że jest już dzień, pomimo że tak nie jest. Posiadanie dodatkowo lampki nocnej sprzyja spaniu i najlepiej, kiedy jest uruchomiona już przed spaniem, co dobrze wpływa na malucha, gdy zaczyna odpływać, a nawet wtedy, gdy chce po prostu trochę przyciemnić pokój.

Lampki ze stałym, niezmiennym światłem najlepiej, jeśli będą wyposażone w ciepłą barwę, która jest uspokajająca i przytulna, przy której można przyjemnie zasnąć. Odwrotna do niej, czyli zimna barwa jest skuteczna przy biurku, gdzie potrzebne jest skupienie, w takim przypadku ciepła barwa by nas mogła usypiać.

Lampki nocne dla dzieci – Styl i wielokolorowość

Lampka nocna dla dziecka (sprawdź) powinna raczej nie być zwykłą prostą lampką, lecz ładną i uroczą. Wzorów i kształtów jest wiele, a dodatkowa możliwość w postaci zmiany koloru może urozmaicić wizerunek pokoju, a dziecko z pewnością będzie się cieszyło z ładnych i różnorakich kolorów. Chłopczyk czy dziewczynka może zawsze dopasować sobie swój ulubiony kolor, a nie można zapomnieć o fakcie, że dzieci lubią zaskakiwać swoją pomysłowością. W związku, z czym możliwość zmiany koloru (a w dodatku przy pomocy zdalnego pilocika) może posłużyć dziecku do dodatkowej zabawy.

Lampki również posiadają różne materiały wykonania. Od zwykłych plastikowych, aż do sylikonowego wykończenia, które jest i przyjemne w dotyku, a jego sposób rozpraszania światła pozwala ładne rozświetlenie całej lampki. Oprócz wykorzystywania jako lampki nocnej może służyć jako funkcjonalna ozdoba do pokoju, z racji jej wyglądu.