Jak dbać o długie paznokcie?

Podobno dłonie są wizytówką człowieka. Na pewno są jedną z pierwszych rzeczy na jakie zwracamy uwagę przy poznawaniu drugiego człowieka. Podstawowym pytaniem jest, co do czego? Przedłużanie paznokci jest dobrym rozwiązaniem dla kobiet, które mają problemy z wyhodowaniem własnych paznokci.

Płytkę zazwyczaj przedłużamy przy pomocy żelu, akrylu lub tytanu. Czym różnią się od siebie poszczególne metody? Podstawową różnicą jest plastyczność materiału. Żel, zarówno ten utwardzany w lampie led, jak i UV, jest produktem dość miękkim, nawet po utwardzeniu.

Jak przedłużyć paznokcie?

Znaczy to, że po połączeniu z płytką paznokcia pracuje razem z nią. Dzięki temu, istotnie zmniejsza się ryzyko złamania paznokcia w przypadku uderzenia, lub zahaczenia o coś. Dzięki aplikacji żelowej paznokcie mogą uzyskać dowolny kształt i dowolną długość. Dodatkową zaletą żelu, jest kompatybilność z innymi produktami. Możesz więc na przedłużonej płytce wykonać manicure hybrydowy, bez konieczności usunięcia wcześniejszej stylizacji. Drugim produktem używanym do przedłużania płytki jest akryl. Jest on pierwszym w historii tworzywem używanym w tym celu.

Co odróżnia go od żelu. Po pierwsze, jest on dużo twardszy, po połączeniu z płytką i wyschnięciu traci on wszelką plastyczność i może złamać paznokcie przy mocniejszym uderzeniu. Z drugiej strony właśnie ta cecha sprawia, że jest bardziej odporny na ścieranie. Dodatkowo przedłużanie paznokci Kraków wykonane tą metodą sprawia, że cała stylizacja jest mocniejsza przy cieńszej warstwie produktu.

Rodzaje kształtów paznokci

Ma to duże znaczenie w przypadku kształtów typu szpic i bardzo długich paznokciach. Podobnie, jak w przypadku żelu, można na nim wykonać stylizację hybrydową. Trzecią stosowaną metodą jest przedłużanie tytanem, przy czym jest to najnowsza metoda, dostępna w Polsce dopiero od 2014 roku. Podobnie jak akryl, występuje w formie pudru. Już na płytce paznokcia łączony jest on z bazą. Schnie bez użycia lampy. Jednakże w odróżnieniu od akrylu, do utwardzenia potrzebny nam jest dodatkowo aktywator. Po wyschnięciu jest dość twardy i mało plastyczny.

Jego niewątpliwą zaletą jest najmniejsza inwazyjność, gdyż pudry, oprócz dwutlenku tytanu, zostały wzbogacone o wapń, który wbudowuje się w płytkę i wzmacnia ją. Podobnie jak w przypadku żelu, czy akrylu możemy uzyskać dowolny kształt i dowolną długość paznokci. Z gamy trwałych stylizacji możemy wybrać również manicure hybrydowy. Jest on najbardziej elastyczny ze wszystkich produktów.

Ile kosztuje przedłużenie paznokci

Jednakże tutaj paznokcie muszą być naturalnie długie, gdyż nie możemy tutaj mówić o przedłużaniu płytki. Jego niewątpliwymi zaletami są bardzo mała inwazyjność oraz duża paleta kolorów dostępna na rynku. Dodatkowo, warstwa, jaka jest potrzebna do pokrycia płytek paznokci jest wręcz minimalna, co nie ma wpływu na jego trwałość.

Wybór odpowiedniej metody jest jednak dość prosty, gdzie głównym kryterium jest po prostu komfort noszenia danej stylizacji.

źródło: Atelier Magnitica – Salon Kosmetyczny Kraków