Drewno nowe czy używane?

Chyba nikt z nas nie ma wątpliwości co do tego, że budynki z drewna mają swój specyficzny klimat. Nic w związku z tym dziwnego, że wielu z nas decyduje się dzisiaj osobiście na takie domy, choć zauważyć od razu trzeba, że nie jest to inwestycja tania.

Nie zapominajmy bowiem, że drewno jako budulec, jest dosyć drogie i nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie się to zmieni. Nie jest jednak powiedziane, że musi to być drewno fabrycznie nowe. Oczywiście najlepiej będzie, jeśli byłyby to deski nowe, ale użyć możemy również i tych, które mają lat kilkadziesiąt czy sto, a nawet więcej.

Stare deski w nowym domu

Żadnego problemu nie powinniśmy mieć dziś również i ze znalezieniem takiego drewna. W dobie dwudziestego pierwszego wieku, kiedy to budulec ten powraca do łask, na rynku nie brakuje bowiem firm, które skupują stare deski. Wystarczy taki punkt znaleźć i je nabyć. Cena jest oczywiście bardzo różna, ale na ogół na takim zakupie w porównaniu z deskami nowymi, oszczędzić można naprawdę sporo.

Oszczędności na budowie domu

Zauważmy od razu, że wielu klientów nie decyduje się na taki krok, tylko i wyłącznie dlatego, że obawia się o to, iż takie drewno jest słabej jakości. Niemniej jednak są to obawy zupełnie bezpodstawne. Pamiętajmy bowiem, że stare deski nie są sprzedawane bezpośrednio w takim stanie, w jakim się je skupuje.

Następnie poddaje się je jeszcze szeregom różnych procesów, dzięki czemu zyskują one na swojej jakości i parametrami tylko niewiele różnią się od desek nowych. Wydaje się więc, że zakup takiego drewna jest bardzo rozsądnym pomysłem i warto się na taki krok zdecydować.