Prywatność i poprawna organizacja odzieży oraz przedmiotów osobistych należących do pracowników wpływają pozytywnie na komfort pracy niezależnie od wykonywanego zawodu. Dla wielu profesji dobra organizacja stanowiska pracy jest wręcz konieczna. Dotyczy to między innymi straży pożarnej, gdyż strażacy zmuszeni są doskonale wiedzieć, gdzie znajdują się ich rzeczy tak by jak najszybciej wyjechać podczas wezwania. Czas jest zatem kluczowy a odpowiednia metalowa szafka strażacka, w której strażak przechować może przedmioty osobiste doskonale spełnia te funkcje organizacyjne.  

Metalowa szafka strażacka jako bezpieczne miejsce przechowania 

Istotne jest by miejsce przechowywania rzeczy było nie tylko funkcjonalne ale również bezpieczne. Wykonanie z odpowiednich materiałów oraz odpowiednie gabaryty pozwolą na spełnienie powyższych funkcji. Odpowiednia do tego niezaprzeczalnie jest metalowa szafka szafka strażacka o wymiarach 1950x800x550 wykonana z blachy stalowej o grubości od 1,0 mm do 1,5mm. Jest ona gwarancją bezpieczeństwa ze względu na swoje cechy.

A co z przedmiotami o których kradzież obawiać może się pracownik? Odpowiedzią są znajdujące się w szafce skrytki, które zamykane są zamkiem cylindrycznym z ryglowaniem w 1 punkcie. Ponadto do dyspozycji strażaka jest również drążek ubraniowy, a na wieńcu górnym znajduje się uchwyt na hełm strażacki. Odpowiednio przechowywane oraz uporządkowane rzeczy pozwolą na możliwie szybką reakcję strażaka na zagrożenie w postaci pożaru. 

Gdzie umieścić metalową szafę strażacką? 

Ważnym pomieszczeniem dla każdego pracownika jest szatnia, w której przygotować może się do pracy. To właśnie szatnia jest odpowiednim miejscem gdzie metalowa szafka strażacka powinna się znaleźć. Wedle upodobań oraz potrzeb szafa może zostać umieszczona na podstawie lub nóżkach, które ograniczą kontakt szafy z podłożem pozytywnie wpływając na cyrkulację powietrza w pomieszczeniu w którym się znajduje. Brak kontaktu z podłogą wyklucza wystąpienie uszkodzeń spowodowanych wilgocią lub odpryskami z podłoża.

Bezpieczne metalowe meble znajdziesz na SzafyMetalowe.pl