Jednym z zawodów, które są bardzo potrzebne jest taksówkarz. Nie zawsze można wszędzie dostać się komunikacją miejską ani własnym samochodem. I właśnie wtenczas też ratunkiem może być taxi jelcz. Jednak czy warto w obecnych czasach zostać taksówkarzem?

Jak zostać taksówkarzem?

Przede wszystkim aby móc prowadzić własne taxi jelcz potrzebne jest auto, posiadać licencję taksówkarza oraz założyć własną działalność i posiadać kasę fiskalną. Dobrym pomysłem jest także zainstalowanie terminala do kart płatniczych oraz zapisanie się do korporacji. Te 2 ostatnie czynności nie są niezbędne, jednak bardzo ułatwiają prowadzenie biznesu. Jeśli chodzi o wymagania formalne to trzeba mieć skończone 21 lat, aby  móc ubiegać się o możliwość prowadzenia taksówki.

Kto nie może zostać taksówkarzem?

Trzeba pamiętać, że nie każdy może prowadzić swoje własne taxi jelcz. Przede wszystkim nie można być skazanym za umyślne przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu. Koszty i zyski. Niestety zarobki nie w każdym przypadku będą satysfakcjonujące.

W przypadku zapisania się do korporacji można zostać wysłanym w teren w porach gdzie ruch jest praktycznie zerowy i wtenczas też bardzo dużo się traci. Dodatkowo trzeba liczyć się z koniecznością opłaty ZUSu, amortyzacją auta, podatkami i wieloma innymi kosztami, które mogą nas dotyczyć.

Zarobki na Taxi

Jeśli chodzi o zarobki to trzeba brać pod uwagę lokalizację w jakiej będzie się jeździło, pory w jakich się jeździ czy też ile czasu się jeździ. Jednak w większości przypadków po zapłaceniu wszystkich kosztów, podatków i innych kwestii zwykle zostaje kilka tysięcy. Praca ta może być bardzo ciekawa, jednak pod warunkiem, że lubi się kontakt z ludźmi oraz lubi prowadzić się samochód. W przeciwnym razie nie warto się za to zabierać.

Źródło: http://taxi.olawa.pl/taxi-jelcz-laskowice/