Zwiedzanie Zakopanego

Zakopane powinno znaleźć się na mapie osób, które zdecydowały się zwiedzać Małopolskę. Jest to obowiązkowy punkt dla każdego turysty, a wycieczki zakopane będą na pewno ciekawe. Można będzie uciec od miejskiego zgiełku, który panuje w Krakowie i nieco poobcować z przyrodą, jednocześnie oglądając wiele ciekawych miejsc, których w Zakopanem na pewno nie brakuje.

Biura podróży zachęcają do zwiedzania tego regionu nie tylko nas Polaków ale tez turystów  z zagranicy.  Dlatego coraz częściej możemy znaleźć hasła w języku angielskim, jak na przykład Zakopane tours (sprawdź na cracowvisit) Jeżeli jesteśmy w Zakopanem po raz pierwszy, powinniśmy odwiedzić sztandarowe miejsca, takie jak na przykład Krupówki.

Co zobaczyć w Zakopanem?

Jest to miejsce, w którym znajdują się restauracje, stragany, a także po prostu jest to miejsce tętniące życiem rozrywkowym. Krupówki są odpowiednikiem Rynku Głównego w Krakowie. Dlatego, jeżeli chcemy spróbować kwaśnicy i zjeść inne typowe góralskie dania, powinniśmy właśnie w to miejsce się udać.

Będąc na Krupówkach, od razu warto wjechać kolejką na Gubałówkę. Jest to widokowe miejsce, z którego rozpościera się przepiękny widok na Zakopane i okolice.

Zakopane tours

Spędzić miło czas

Można tutaj również zjeść coś smacznego, pospacerować i spędzić miło czas. Na Gubałówkę można zarówno wjechać wspomnianą kolejką, jak i wyjść specjalnie do tego celu wytyczonym szlakiem.

Decyzja, o tym, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy, należy już do nas. W okolicach Krupówek znajduje się także Wielka Krokiew, czyli skocznia narciarska, na której rozgrywają się zawody Pucharu Świata w Skokach Narciarskich.

Można wejść na tę skocznię i zobaczyć niesamowity widok, jaki się stamtąd rozpościera. Przez chwilę możemy poczuć się jak skoczkowie narciarscy, dla których takie widoki są codziennością. Jeżeli będziemy mieli szczęście, zobaczymy treningi młodych skoczków, którzy szlifują tutaj swoją formę.  Widać więc, że jest to bardzo ciekawa lokalizacja, nie tylko zimą, ale również latem. Może to być znakomity cel podróży rowerowej. Jeśli więc zobaczysz ofertę typu Zakopane Tours – warto z niej skorzystać.